Aktuality

19.02.2024

APBB SE ROZRŮSTÁ REKORDNÍM TEMPEM. NOVÝMI PARTNERY JSOU SPOLEČNOSTI SIGMA GROUP, VISA A ECONOMIA

Aliance pro bezemisní budoucnost (ApBB) posiluje základnu hlavních partnerů o silné společnosti z finančního, průmyslového i mediálního prostředí. To jasně ukazuje, že dekarbonizace a aktivní přístup k udržitelnosti jsou důležitými tématy současnosti a rezonují napříč všemi odvětvími. Díky novým partnerům, kterými jsou společnosti Sigma Group, Visa a mediální dům Economia tak ApBB nadále upevňuje svou pozici zastřešující organizace tématu dekarbonizace a pokračuje v akceleraci přechodu na nízkoemisní modely a technologie tak, aby české ekonomice a českým firmám nehrozila ztráta konkurenceschopnosti z důvodu pomalé implementace. 

Prvním novým partnerem je společnost Sigma Group, která se zaměřuje na výzkum, vývoj a výrobu středních, těžkých a unikátních čerpadel, čerpacích soustrojí, chladících, pomocných a vodohospodářských systémů pro průmyslové využití hlavně v energetice. Další nový partner, společnost Visa zprostředkovává digitální platby ve více než 200 zemích a teritoriích mezi globálním souborem spotřebitelů, obchodníků, finančních institucí, podniků, strategických partnerů a vládních subjektů prostřednictvím inovativních technologií. Třetí partner vydavatelství Economia vstupuje do Aliance jako velký hráč na poli ekonomického zpravodajství s více než 70 % zásahem české populace a zároveň společnost, která vnímá potřebu aktivně vystupovat a podporovat směr bezemisní budoucnosti.

Vyjádření nových hlavních partnerů Aliance:

V rámci koncernu Sigma Group si uvědomujeme důležitost rychlé a vhodné reakce na důležitá témata, která aktuálně ve společnosti rezonují, což bezemisní budoucnost bezpochyby je. Budeme jednoznačně do maximální možné míry plnit svou odpovědnost vůči přírodě a společnosti. Zároveň budeme podporovat všechna klíčová rozhodnutí, která mohou v budoucnu zajistit maximální dekarbonizaci spolu s maximální životní úrovní a prosperitou, výstavbu stabilních bezemisních zdrojů včetně jaderných bloků a minimalizaci negativních dopadů všech kroků na český průmysl“, uvedl finanční ředitel společnosti SIGMA Group Ondřej Navrátil.

Společnost Visa věří, že je důležité pomáhat chránit naši planetu a přírodní zdroje a podporovat opatření v oblasti klimatu. Snažíme se využívat naše produkty, služby, síť, odborné znalosti a partnerství k minimalizaci ekologické stopy našich operací, inspirovat a posilovat udržitelné obchodování a podporovat globální přechod na nízkouhlíkové hospodářství. V našich globálních kancelářích a datových centrech jsme přešli na 100 % obnovitelnou elektřinu a v dlouhodobějším horizontu se zavazujeme k nulovým emisím do roku 2040. Podporujeme naše partnery a další podniky na cestě k udržitelné budoucnosti,“ říká Petr Polák, country manažer Visa pro Českou republiku. 

„Pořádáme prestižní Green Deal Summit, největší konferenci o Zelené dohodě, udržitelnosti, energetice a dobrých příkladech v Česku. Chceme na tomto poli hrát stále aktivnější roli. Vstup do Aliance je tedy logickým krokem,“ doplňuje Lenka Černá, CEO mediálního domu Economia. 

Podle výkonné ředitelky ApBB Jany Morávkové jsou nová partnerství pro Alianci z několika pohledů zlomová. „Především se ukazuje, že český byznys chce najít společný hlas ať už směrem k široké veřejnosti, tak i ke státnímu sektoru a Aliance se stává tím spojujícím subjektem a možností, jak sdílet své know-how napříč odvětvími. Ambicí Aliance je vytvořit nejsilnější uskupení firem na české scéně a aktivně ovlivňovat veřejné mínění. Cítíme silnou potřebu zásadní témata správně zjednodušit a reprodukovat široké veřejnosti. Aktuálně se s podporou našich členů věnujeme připomínkování Národního energeticko-klimatického plánu, který v aktuálním znění nesplňuje požadavky českého byznysu.“

Více informací o společnostech najdete na: 

https://www.sigmagroup.cz/

https://www.visa.cz/

https://www.economia.cz/ 

 

Aliance pro bezemisní budoucnost

 Aliance pro bezemisní budoucnost je sdružení firem a institucí v České republice, které se zavázalo k transformaci průmyslu a společnosti ve prospěch uhlíkově neutrálního prostředí do roku 2050. S inovativními přístupy ve strategických sektorech, jako jsou energetika, stavebnictví, průmysl, finance a automotive, aliance podporuje přechod na nízkoemisní technologie a prosazuje výzkum a vývoj v oblasti udržitelných technologií. Hlavní partneři Aliance jsou společnosti ČEZ, Economia, Komerční banka, McKinsey & Company, Moneta, Onsemi, Orlen Unipetrol, PWC, Sigma Group, Visa a Wienerberger. Partnery jsou společnosti České Radiokomunikace, ŠKODA a Liberty Ostrava.

Powered by Froala Editor


Členové

Hlavní partneři

Partneři

Členové

Za mediální podpory


Přihlášení nového člena