Aktuality

20.06.2024

O ROBOTICKÉ ZEDNÍKY JE VELKÝ ZÁJEM, WIENERBERGER UŽ JE NABÍZÍ JAKO KOMERČNÍ SLUŽBU

O robotické zedníky je velký zájem, Wienerberger už je nabízí jako komerční službu

Do modernizace výroby a dekarbonizace výrobního procesu jsme už vynaložili přes půl miliardy korun, říká Kamil Jeřábek, ředitel české pobočky výrobce stavebních materiálů Wienerberger.

Mateřská společnost sídlící ve Vídni je světovým lídrem mezi výrobci keramických stavebních materiálů. V Česku má sedm cihelen a dva závody na výrobu střešní krytiny. Podle Jeřábka budou nízkoemisní řešení už ve střednědobém horizontu ostatně minimálně stejně zisková jako ta dosud využívaná a méně šetrná. Modernizace, která mimo jiné vede i ke snižování uhlíkové stopy stavebnictví, přináší řadu nových technologií. Od využívání obnovitelných zdrojů až po zdící roboty, kteří pomáhají už na prvních ostrých projektech.

Kamil Jeřábek vystudoval materiálové inženýrství na pražské ČVUT, kde absolvoval v roce 1992. Profesní dráhu zahájil jako produktový manažer u firmy dovážející do Česka stavební materiály. V roce 2002 nastoupil jako obchodní ředitel do společnosti Tondach, s níž spojil většinu profesního života. V roce 2010 se stal jednatelem společnosti a v roce 2015 se stal, díky akvizici společnosti Tondach, jedním z jednatelů společnosti Wienerberger.

Pokračujte ve čtení článku skrze následující odkaz: O robotické zedníky je velký zájem, Wienerberger už je nabízí jako komerční službu | Obnovitelně (obnovitelne.cz).

Powered by Froala Editor


Členové

Hlavní partneři

Partneři

Členové

Za mediální podpory


Přihlášení nového člena